Mockup Image

لاستیک کلروپرن ( CR) با نام نئوپرن  نیز شناخته می شود و یک خانواده از لاستیک های مصنوعی است .

مقاومت حرارتی این نوع لاستیک مابین 40- تا +125 درجه سانتیگراد بوده و بیشتر خواص این نوع لاستیک به دلیل وجود عنصر C1 در ساختار آن است .

نئوپرن­‌ها در دو نوع نئوپرن طبیعی ( تولید شده از کائوچو) و نئوپرن مصنوعی ( تولید شده از کلروپن ) دسته بندی می شوند که هرکدام از آنها کاربردهای فراوانی دارند .

از مزایای آن می توان به : اشتعال پذیری کم ، مقاوم بودن در برابر اسیدها، بازها ، ازن ، نور خورشید، آب ، اکسیژن، گریس ، روغن و سوخت ، استحکام فیزیکی خوب و قابلیت چسبندگی به بسیاری از سطوح از جمله الیاف و فلزات اشاره کرد .

نقاط ضعف آن نیز میتواند شامل بالا بودن قیمت نسبت به سایر پلیمرهای لاستیکی و ضعیف بودن خواص الکتریکی و عایق الکتریکی به دلیل قطبی بودن باشد .

این نوع پلیمر از نظر کریستاله شدن به سه دسته تقسیم می شود :

که هرکدام کاربردهای مختلفی دارند . کلروپرن های با قابلیت کریستال کم و متوسط به صورت فرآیند تزریق و اکستروژن لاستیک ، به قطعه یا پروفیل یا رول تبدیل می شوند. کلروپرن های با قابلیت کریستال بالا معمولا در تولید چسب بسیار پرکاربرد می باشد.

همچنین از کاربردهای این نوع لاستیک میتوان به استفاده در ضربه گیر بنادر و پل ها ، محصولات قالبگیری ،  درزگیر لپ تاپ ، محافظ موبایل ،ریموت کنترل ، لباس های ضد آب و غواصی، لوازم ورزشی، لوله های لاستیکی و شیلنگ ها ، تولید قطعات لاتکسی مانند دستکش ، بالن، همچنین تسمه ، آتل ، زانویی ، بست ، و درزگیرهای نئوپرنی و کاربردهای فراوان دیگر اشاره کرد .

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین رخدادها با خبر شوید