Mockup Image

لاستیک وایتون VITON :Viton Rubber Sheet

نام شیمیایی: وینیلیدین فلوراید هگزا فلورو پلیمر

Viton نوعی لاستیک سلول بسته است که با یک پوسته مقام در هر دو طرف لاستیک تولید می شود که باعث افزایش مقاومت آن در مقابل پارگی می شود . البته این نوع لاستیک در حدود 50 سال قبل برای پاسخگویی به نیاز صنایع هوافضا با کاربرد بالا معرفی شد ، ولی از آن زمان تا به حال در حوزه های مختلف کاربردهای فراوانی پیدا کرده است .

مقاومت دمایی این لاستیک از 40- الی 300+ درجه سانتیگراد بوده و به همین دلیل در برابر گرما و آتش عملکرد قابل قبولی دارد.

کاربرد های لاستیک وایتون :

اصلی ترین کاربرد لاستیک Viton درسیستم های خلاء و مکانهایی که نیازمند مقاومت در برابر نفوذ پذیری گاز را دارند می باشد ولی علاوه برا این در اکثر مواد شیمیائی ، گریس ها و حلال ها نیزعملکرد خوبی دارد . همچنین در صنایعی همچون خودروسازی ،هوا فضا ،لوازم خانگی، ساخت غلطک، اورینگ، و محیط هایی با گرما و خورندگی بالا نیز کاربرد دارد .

همچنین در مواردی که کاربرد لاستیک NBR مثل محیط نفتی و هیدروکربنی در دمای بالا امکانپذیر نباشد، از این لاستیک استفاده می شود.

تنوع رنگی : لاستیک های Viton دارای تنوع رنگ نسبتا خوبی هستند و در رنگ های مشکی ، سفید ، سبز ، زرد ، قهوه ای ، قرمز ، نارنجی و ... تولید می شوند .

ابعاد این نوع لاستیک در ضخامت 1 الی 10 میلی متر به صورت رول ، در عرض های 1 و 1٫5 متر و از ضخامت 10 الی 50 میلی متر به صورت ورق در ابعاد 1×2 می باشد .

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین رخدادها با خبر شوید